6 būdai, kaip padidinti gamybos našumą

6 būdai, kaip padidinti gamybos našumą

Kaip sakoma sename posakyje, laikas yra pinigai. Kuo daugiau produkcijos galite išspausti per tam tikrą laikotarpį, tuo daugiau uždirbate pinigų, tiesa? Bet jei jūs stengėtės pagerinti gamybą arba net jei viskas klostosi gerai, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padidintumėte našumą, neprarandant kokybės, pašalindami kliūtis pertvarkyti savo darbo būdą.

Žemiau yra šeši būdai, kaip padidinti savo gamybos įrenginio produktyvumą.

#1 – peržiūrėkite esamą darbo eigą

Nežinai, ką galima pakeisti, kol nežinai, kaip viskas veikia dabar. Trijose srityse yra svarbios informacijos, padedančios nustatyti reikalingus pakeitimus.

  • Žmonės – Ar turite tinkamų įgūdžių turinčių žmonių tinkamose vietose? Ar turite projekto vadovą, kad kritinis kelias būtų matomas ir eitų teisingai? Ar tikslai yra aiškiai apibrėžti, realistiški ir saugūs?
  • Procesai – Kada paskutinį kartą susiejote savo procesus? Ar vertinimo procesų vertinimui naudojote vertės srauto planavimą? Kur yra skausmo taškai ir kliūtys?
  • Įranga ir technologijos – Ar visa jūsų įranga yra gerai remontuojama? Ar technologija, kuria remiatės, yra optimali jūsų dabartiniams poreikiams? Kaip lengva pakeisti gamybą?

Prieš atlikdami bet kokius pakeitimus, supraskite, kaip viskas veikia dabar. Vis dar yra vertinga posakis: „Jei jis nesugadintas, nesitaisyk“. Jei nesugebate nustatyti finansinių ar saugumo priežasčių, dėl kurių reikia atlikti pakeitimus, ilgai pagalvokite apie laukiamų rezultatų vertę.

#2 – atnaujinimo procesai ir technologija

Peržiūrėję ir susieję esamą darbo eigą, pradėkite nustatyti sritis, kuriose procesai ir (arba) technologijos galėtų būti atnaujinami ar keičiami. Priemonėms pridedant naujos įrangos ar pakeitus gamybos metodus, ilgą laiką galiojantys procesai gali būti apeiti.

  • Automatika yra galingas įrankis efektyvumui didinti ir klaidoms sumažinti.
  • Nauji programinės įrangos sprendimai gali padėti planuoti, inventorizuoti ir stebėti darbo eigą.
  • Įrangos patobulinimai gali pagerinti gamybos greitį ir kokybę.

Nustatydami naujas technologijas ir įrangą, turėkite omenyje visas nuosavybės išlaidas ir tai, kaip tai paveiks esmę. Didelės pradinės išlaidos yra vertos, jei visos nuosavybės išlaidos yra mažesnės už technologiją ar procesą, kurį keičiate, ir jei tai išsprendžia tokią problemą kaip gamybos kliūties pašalinimas ar laužo sumažinimas.

#3 – įsipareigokite suplanuoti techninę priežiūrą

Greičiausias būdas sulėtinti darbą yra ignoruoti reguliarią priežiūrą. Prastovos priežiūrai kainuoja daug mažiau nei prastovos dėl sugedusios ir susidėvėjusios įrangos. Priežiūra gali būti suplanuota; lūžis visada būna blogiausiu įmanomu laiku.

  • Mokykite visus operatorius reguliariai atlikti priežiūros ir trikčių šalinimo procedūras.
  • Suplanuokite reguliarią profilaktinę priežiūrą.
  • Naudodamiesi aukšto lygio informacija ir savo darbo eigos procesais, nustatykite geriausią techninės priežiūros laiką.
  • Neatidėliokite priežiūros.

Prevencinė priežiūra užtikrina, kad jūsų įranga ir toliau veiks sklandžiai be netikėtų prastovų ar darbų sustabdymo.

#4 – Mokykite ir švieskite darbuotojus

Darbuotojų švietimas ir mokymas yra nuolatinis procesas. Kai kuriose pramonės šakose tam tikros rūšies mokymai yra privalomi, pavyzdžiui, kasdienis saugos mokymas visiems darbuotojams, naudojantiems saugos priemones. Norint gauti didžiausią vertę, reikalinga nauja įranga ir technologijos. Darbuotojų švietimas taip pat yra puiki išlaikymo taktika; naujiems darbuotojams įgyti reikia laiko, todėl sulėtėja gamyba.

  • Suplanuokite mokymus visiems operatoriams, kai bus įdiegta nauja įranga.
  • Tiksliai registruokite mokymus ir, jei reikia, atnaujinkite tvarkaraštį.
  • Suteikite švietimo galimybes darbuotojams, norintiems tobulėti ar įgyti naujų įgūdžių.

Neapsiribokite mokymu ir švietimu tik įranga. Jūsų gamykla veiks sklandžiau, jei visi supras jūsų politiką dėl priekabiavimo darbo vietoje ir tinkamo bendravimo.

#5 – sutvarkykite darbo vietą

Sumažinus judėjimą ir netvarką, sutaupomas laikas.

  • Sumažinkite judesius, kad užduotis būtų optimali.
  • Sukurkite optimalų įrankių ir medžiagų išdėstymą darbui ar procesui.
  • Pašalinkite iš darbo vietos nereikalingus ar nenaudojamus įrankius ir medžiagas.
  • Sukurkite organizuotą saugyklą, kad sutrumpintumėte laiką medžiagoms, dokumentams ir įrangai rasti.
  • Išdėstykite gamybos grindis, kad padidintumėte efektyvumą.

Jei įmanoma, sutrumpinkite kelionės laiką ir atstumą. Jei gaminį reikia perkelti iš vienos mašinos į kitą, ar yra būdas sutrumpinti atstumą, orientuoti gaminį ar greičiau, bet saugiau perkelti produktą į kitą proceso etapą? Ar yra programinės įrangos sprendimas, kuris galėtų pagerinti planavimą?

Perteklinis judėjimas yra prastos organizacijos požymis ir gali kainuoti daug gamybos laiko. Apsvarstykite tokius metodus kaip „Kanban“ (gamyba tik laiku), kad sumažintumėte vėlavimą ir padidintumėte efektyvumą.

#6 – išlaikyti optimalų inventorių

Jei turite per daug inventoriaus, jums reikia vietos, kur jį laikyti, ir tikiuosi, kad visa tai panaudosite. Jei turite per mažai, rizikuojate sustabdyti darbą, nes laukiate daugiau atsargų. Atsargų optimizavimas yra ypač svarbus, jei laikotės liesos gamybos principų, tokių kaip anksčiau minėta Kanban technika.

  • Naudokite programinę įrangą, kad stebėtumėte atsargas ir sukurtumėte automatinius pranešimus apie trūkumus. Galbūt galėsite suteikti pardavėjams tiesioginę prieigą prie jūsų atsargų skaičiaus ir automatiškai įvykdyti reikiamas atsargas.
  • Sukurkite palankius pardavėjų santykius, kad gautumėte atsakomybę už dalių kokybę ir pristatymo laiku.
  • Numatykite konkretaus trūkumo poveikį ir pradėkite procesus, kad sumažintumėte gamybos vėlavimą.

Stebėkite atmetimo rodiklius, prastėjančią kokybę ir pavėluotus pristatymus, kad galėtumėte juos ištaisyti pas pardavėją arba rasti naują. Jei žinote, kad vienas iš jūsų pardavėjų yra plačiai keičiamas, pavyzdžiui, parduodamas kitai įmonei, paprašykite garantijų ir garantijų, kad jūsų pristatymai bus tęsiami kaip ir anksčiau.

Padidėjusį produktyvumą turėtų skatinti sąmoningi pokyčiai, o ne greiti „taisymai“, kurie gali padėti trumpuoju laikotarpiu, tačiau sukelti ilgalaikių problemų. Be to, padidėjęs darbuotojų produktyvumas ant nugaros gali sukelti perdegimą ir apyvartą, taip pat brangiai kainuojančias saugos problemas.

Nuodugniai peržiūrėjus dabartinius gamybos procesus ir įrangą, galima atskleisti paslėptas kliūtis, kurias galima lengvai pašalinti pakeitus procesą ar naują technologiją. Tinkamai prižiūrima įranga sumažina netikėtą darbo sustabdymą. Mokymai ir geras organizavimas suteiks saugią darbo zoną, todėl patys darbuotojai gali pasiūlyti naujų sprendimų, kaip išspręsti kasdien matomas problemas.

Galiausiai, padidėjęs produktyvumas padidina pajamas ir suteikia galimybę išplėsti verslą, imtis daugiau darbo arba padidinti atlyginimus ar naujos įrangos pirkimą. Laikykitės politikos reguliariai peržiūrėti savo procesus. Visą laiką ateina nauja gamybos įranga, medžiagos ir metodai. Būkite pasirengę priimti tuos, kurie jūsų įmonei teikia didžiausią vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pirkinių krepšelis