Gamybos našumas (11 patarimų, kaip pagerinti jūsų našumą)

Gamybos našumas (11 patarimų, kaip pagerinti jūsų našumą)

Planavimas, procesai ir įranga

Patarimai, kaip užtikrinti, kad jūsų gamyba būtų ekonomiška ir konkurencinga

Gamybos našumas yra kažkas, kas gali paskatinti jūsų verslą ar jį nutraukti.

Tai gali turėti didelės  įtakos jūsų išlaidoms . Tai gali labai paveikti jūsų pelningumą. Ir tai tikrai turi ypač didelę įtaką jūsų gebėjimui išlikti konkurencingam.

Bet ką jūs galite padaryti, kad jūsų gamyba būtų kuo produktyvesnė?

Na, produktyvumui tiesiogiai įtakos turi daugybė veiksnių, apimančių procesus, naudojamą įrangą ir darbuotojų elgesį.

Norint pasiekti pagerėjimą visose šiose susijusiose, tačiau skirtingose srityse, reikia (nuolat) analizuoti dabartines naudojamas sistemas ir praktiką, nustatyti mokymo reikalavimus ir įvertinti, ar jūsų naudojamos priemonės ir įranga yra nulio.

Skamba lengvai?

Nesijaudinkite –  efektyvumo  ir našumo gerinimas yra iššūkis, su kuriuo susiduria praktiškai kiekvienas gamintojas.

Ir nors tai nepalengvina, žinant, kodėl tai taip svarbu, ir galimas atlygis už tai, kas gali atrodyti palyginti nedidelė nauda, gali būti ir motyvacija, ir pagrindimas sutelkti dėmesį į šią sritį.

Kodėl svarbus gamybos našumas?

Paprasčiau tariant, bet kokie produktyvumo lygio patobulinimai (kurie gali būti pasiekti padidinus efektyvumą) gali turėti tiesioginės įtakos jūsų, kaip verslo, konkurencingumui ir pelningumui.

Tai taikoma nepriklausomai nuo jūsų verslo dydžio, rinkų , į kurias nukreipiate savo produktus, naudojamų žaliavų, klientų profilių, geografinės padėties ir gerai žinomo prekės ženklo / verslo.

engineering, mechanical engineering, engineers-1825696.jpg

Kitas būdas pažvelgti į tai yra išlaidos, kurias perkeliate savo klientams.

Neefektyvūs procesai ir mažas produktyvumas reiškia, kad išlaidos yra didesnės nei galėtų / turėtų būti. Šią kainą gali padengti jūsų įmonė (pakenkti pelnui), ji gali būti perduota jūsų klientams (gali sumažėti pardavimai, taigi ir pelningumas), arba gali būti sumažinta naudojant pigesnes medžiagas ir žemesnės kokybės produktus (tai vėlgi gali turėti įtakos pardavimams ir atspėjo – pelnas).

Tai gali būti pasenusios (ar net sugedusios) mašinos ir įranga, nemotyvuota darbo jėga arba tiesiog prastai apgalvoti procesai, tačiau galutinis rezultatas visada yra tas pats.

Jūsų gamybos našumas, be abejo, yra jūsų įmonės veiklos lygis, ir, nepaisant to, kaip jums sekasi šiuo metu, tai beveik visada galima pagerinti.

11 veiksmingų patarimų, kaip pradėti didinti gamybos našumą

Taigi kokių veiksmų galite imtis, kad padidintumėte savo efektyvumą? Į kokias sritis turėtumėte sutelkti dėmesį? Nuo ko pradėti? Nors nebūtinai yra išsamus sąrašas, visos šios sritys gali padėti arba bent jau padėti nustatyti gamybos našumo gerinimo galimybes.

  • Įvertinkite, kur šiuo metu esate
  • Mokykite ir skatinkite darbuotojus
  • Žinokite gaminamą (-us) produktą (-us)
  • Sutvarkykite medžiagas ir dalis
  • Naudokite tinkamą tvarkymo įrangą / padėklus
  • Maksimaliai išnaudokite erdvę
  • Mašinų gedimų šalinimas ir priežiūra
  • Sumažinkite švaistymą
  • Sumažinkite prastovų laiką
  • Nepamirškite būti realistais
  • Pasiruoškite netikėtumams

Toliau skaitykite likusias šio vadovo dalis, kad gautumėte daugiau informacijos apie tai, kaip, sprendžiant šiuos klausimus, galima apčiuopiamai pakeisti jūsų veiklą.

Įvertinkite, kur šiuo metu esate

Prieš priimdami bet kokius sprendimus, kaip pagerinti savo produktyvumą, pirmiausia reikia išmatuoti esamą produkciją ir išryškinti visas gamybos operacijos kliūtis ar „skausmo taškus“.

Tai apima požiūrį į procedūras, procesus, technologijas ir žmones, kuriems pavesta visa tai sujungti. Kiti antriniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra komunikacijos linijos (ir metodai) ir turimi ištekliai, skirti patobulinti.

Taip pat įsitikinkite, kad visi atlikti pakeitimai yra registruojami kartu su pastebėtu / išmatuotu pagerėjimu (ar kitu būdu), kad būtų užtikrintas nuolatinis pagerėjimas.

industrial 4, information, manufacturing-2470457.jpg

Mokykite ir skatinkite darbuotojus

Vienas iš dažniausiai nepastebimų būdų, kaip pagerinti gamybos produktyvumą, yra personalo mokymas.

Atsižvelgiant į jūsų pramonės šaką ir produkto tipą, yra tikimybė, kad jūsų įranga ir procesai tam tikru aspektu nuolat tobulėja. Tai gali būti naujos produktų linijos, technologinė pažanga ar net teisės aktų pakeitimai.

Todėl mokymo personalas – net ir tas, kuris dirba su jumis daugelį metų – gali paskatinti atidžiau sekti gerą praktiką ir galiausiai padėti efektyvumui.

machine, mill, industry-2881171.jpg

Kitas veiksnys yra kryžminis mokymas. Įvairių įgūdžių turintis personalas gali reikšti, kad jei komandos narių nėra (dėl ligos ar planuojamų atostogų / atostogų), užtikrinama, kad produktyvumas nebus paveiktas.

Tai taip pat gali padėti sumažinti prastovas (ty, kai vienas darbas yra baigtas, jie žino, kaip atlikti kitą reikalingą procesą), taip pat gali padėti sumažinti kliūtis tam tikrose srityse.

Žinokite gaminamą (-us) produktą (-us)

Panašiai kaip ir personalo mokymas, kaip valdyti įvairias mašinas ar įvairius procesus gamybos metu, žinant faktinius jūsų gaminamus produktus, taip pat gali būti stebėtini rezultatai.

Gamybos efektyvumas prasideda nuo išmanančių darbuotojų, kurie jaučiasi įsitraukę ir vertinami (šalutinis mokymo poveikis), o papildoma nauda yra tai, kad dažnai tai gali paskatinti idėjas, skirtas patobulinti pačius darbuotojus.

Ir tai nebūtinai turi būti formalus mokymasis klasėje – prižiūrimas mokymas darbo vietoje gali būti mažiau trikdantis, tuo pat metu toks pat veiksmingas.

Tvarkykite savo medžiagas ir dalis (efektyvus atsisiuntimas)

Pinigų suma (ir personalo laikas), iššvaistomi dėl organizacijos trūkumo, gali būti stulbinanti.

Tai ypač pasakytina, jei medžiagos ar komponentai yra saugomi įvairiuose gamybos proceso taškuose – laikas, praleistas šių daiktų atsiėmimui, sudaro didelę jūsų (personalo) išlaidų dalį.

Įsitikinę, kad jūsų sandėliavimo ir sandėliavimo patalpos yra gerai organizuotos, pagerės šis „surinkimo“ procesas, kurį galima dar labiau patobulinti naudojant tinkamas dalis arba surinkimo dėžes .

Padidėjęs greitis, kuriuo dalys ar komponentai atkeliauja į jūsų gamybos liniją, padidins produktyvumą, taip pat padės išvengti vėlavimų ir net sustabdyti gamybą laukiant prekių. Tai taip pat taikoma mažinant surinkimo klaidas, kurioms organizacija vėl gali padėti.

Geresnė organizacija taip pat gali greičiau išryškinti bet kokių akcijų trūkumą ir vėl užkirsti kelią prastovoms.

container, container port, port-3859710.jpg

Naudokite tinkamą tvarkymo įrangą / padėklus

Be to, kad pagerėja medžiagų ir komponentų surinkimas ir paėmimas, jų judėjimas aplink jūsų gamyklą (ir net iš skirtingų vietų) taip pat gali turėti įtakos produktyvumui.

Labai svarbu naudoti rankenėles (pvz., Pagamintas iš „Correx®“), kad ne tik palengvintumėte rankinio tvarkymo procesą, bet ir užtikrintumėte savo darbuotojų saugumą.

Naudojant kuprines, kurios buvo patobulintos tinkamomis pertvaromis, taip pat galima efektyviau judėti keliems daiktams vienu metu, gali padėti greitai vizualiai patikrinti atsargų kiekį, taip pat galima išvengti judėjimo metu pažeistų dalių ar komponentų švaistymo (dažniausiai susidūrus tarpusavyje) nešiojimo priemonėje arba per paviršiaus žymėjimą ar įbrėžimus).

Maksimaliai išnaudokite erdvę

Remiantis tiek surinkimo procesais, tiek dalių judėjimu aplink jūsų gamyklą, maksimalus erdvės panaudojimas gali būti stebėtinai efektyvus būdas pagerinti jūsų gamybos našumą.

Laikas, kurį darbuotojai praleidžia pereidami iš vienos srities į kitą, turi tiesioginės įtakos jūsų gamybos efektyvumui.

Pertvarkę gamyklos grindis, kad arčiau viena kitos būtų naudojama dažniausiai naudojama įranga ar mašinos, kad detalių ar komponentų atsargos būtų arčiau to, kur jų prireiks, ir kad kiekviena kelionė būtų kuo efektyvesnė (ty perkelkite kelis daiktus su krepšiu , ir užtikrinti, kad surinkimo klaidų būtų kuo mažiau, naudojant gerai organizuotas atsargas ir dalių dėžes ) gali turėti didelį poveikį.

Galiausiai galbūt norėsite persvarstyti savo gamybos grindų išdėstymą, kad darbo eiga arba abu komponentai, produktas ir žmonės būtų sklandesni.

Mašinų gedimų šalinimas ir priežiūra

Reguliari jūsų mašinų ir įrangos priežiūra ir trikčių šalinimas yra labai svarbūs norint išlaikyti ir pagerinti našumą.

Čia taip pat svarbu mokyti – ir tikėti – darbuotojus, kurie kasdien juos naudoja. Jie bus pirmieji, pastebėję problemą, ir jei susipažinę su įranga, jie gali išspręsti problemą su nedideliu trikdžiu.

Be to, norint išvengti didesnių problemų, labai svarbu žinoti ženklus, rodančius, kad kažkas neveikia gerai (ar net esant galimybei). Daug lengviau prižiūrėti ir prižiūrėti mašiną, nei ją remontuoti, kai kažkas nepavyks.

cogs, gears, machine-453036.jpg

Sumažinkite švaistymą

Kiekvienas sugadintas komponentas, kurio negalima naudoti, kainuoja. Kiekvienas nebaigtas gaminys kainuoja pinigus. Kiekviena jūsų klientų grąžinta prekė kainuoja – ir kenkia jūsų prekės ženklui bei verslo reputacijai.

Todėl būtina apsaugoti daiktus sandėliuojant ( renkant šiukšliadėžes ) ir perkeliant ( kraunant daiktus ).

Ir nors taip pat suprantama, kad klaidų gali pasitaikyti ir jos įvyks, tačiau jei tai įvyks per dažnai, labai svarbu išsiaiškinti pagrindinę priežastį ir nustatyti problemą (mokymas / įdarbinimas, nauji procesai, įranga ir kt.).

Sumažinkite prastovų laiką

auguma pirmiau minėtų punktų gali būti tiesiogiai susiję su gamybos prastovų išvengimu. Ir yra daugybė būdų, kaip prastovos gali atsirasti – ir jų išvengti.

Pavyzdžiui, neprižiūrint mašinų, gali kilti gedimų, dėl kurių gali būti sustabdytos gamybos linijos.

Darbuotojai, renkantys netinkamus komponentus (galbūt dėl ​​prastos organizacijos), gali reikšti, kad gamyba sulėtėja, kol randami tinkami elementai. Panašiai, jei komponentai laiku nepasiekia gamybos linijos, tai taip pat gali sukelti vėlavimą.

Tai papildo tai, kad turi daug kvalifikuotų darbuotojų, kurie gali būti lankstūs, ir dirbti skirtinguose jūsų gamybos skyriuose, kad prireikus padėtų susidoroti su kliūtimis tam tikrose srityse arba susidoroti su planuojamais ar neplanuotais neatvykimais.

Svarbu nepamiršti, kad galiausiai kiekvieną minutę sustojus gamybai, jūs prarandate pinigus.

Nepamirškite būti realistais

Lūkesčiai iš klientų, griežti terminai ir spaudimas dėl išorinių veiksnių (pvz., Logistikos ir pristatymo terminų) gali lemti tikslų iškreipimą ir dažnai jų nepasiekimą.

Tokiais atvejais svarbu diplomatiškai valdyti lūkesčius ir užtikrinti, kad kampai nebūtų nukirsti – nesvarbu, ar tai susiję su saugumu, ar kokybe. Dėl to darbuotojai gali tapti demotyvuoti, o tai gali pabloginti produktyvumą, o ne pagerinti.

Todėl, kai susidarysite išsamų savo dabartinio našumo vaizdą, nusistatykite realius tikslus, sutelkiančius dėmesį į produkcijos kokybę, punktualumą ir nekenkiančius saugai.

Darbuotojų įtraukimas ir atsiliepimų apie iniciatyvas gavimas gali padėti jiems pasijusti įsitraukusiems ir vertinamiems.

Pairuoškite netikėtumams

Galiausiai, pasirengimas paklausos viršūnėms gali būti labai svarbus produktyvumo lygiui.

Nors padidėjęs našumas akivaizdžiai padeda įveikti visus iššūkius, kuriuos kelia padidėjęs darbo krūvis (kuris gali būti sezoninis dėl netikėtos produkto sėkmės ar daugybės išorinių veiksnių, kurių jūs negalite kontroliuoti), nesugebėjimas pasiruošti taip pat gali trukdyti produktyvumui.

Jei gamyboje susidaro atsilikimas, tai gali lemti demotyvuotą personalą; per daug medžiagų ar komponentų atsargų, esančių vietoje (mažinanti organizacija) ir daro nuolatinį poveikį, kol bus įvykdytas papildomas reikalavimas.

Čia vėlgi labai svarbūs gali būti efektyvūs procesai ir daug kvalifikuotų darbuotojų, naudojančių tinkamą įrangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Pirkinių krepšelis