Finansavimo šaltiniai verslo pradžiai:

Verslo finansavimo rinką galima suskirstyti į keletą pagrindinių sektorių.Kiekviename iš jų vyrauja skirtingos skolinimosi ar investicijų prisitraukimo sąlygos ir galimybės.

Vienas iš verslo finansavimo šaltinių yra rizikos kapitalo fondai. Rizikos kapitalo fondai investuoja į startuolius ir verslus siekiančius įgyvendinti perspektyvius, greito augimo potencialą turinčius projektus, orentuotus į globalius rinkos sprendimus. Investuojama nuo kelių dešimčių iki keleto milijonų eurų, todėl investicijų pritraukimas reikalauja pasiruošimo, kuris gali užtrukti. Šis sprendimas yra tinkamas ne visiems verslams, nes investuojamą į įmonės akcijas, o pats procesas reikalauja ne menko pasiruošimo.

Dažniausias verslo finansavimo šaltinis yra bankai ar kredito unijos. Šios finansavimo įstaigos teikia paskolas nuo 20 000 Eur, išsimokėjimo terminas keli metai. Esant tokių lėšų poreikiui verslas bankuose ir kredito unijose gali pasiskolinti pigiau, tačiau dažniausiai reikalaujami paskolos užstatai (nekilnojamas turtas, prekės ir t.t.), atidžiai vertinama investicijos rizika, tad dauguma startuolių tenka skolintis mažesnes sumas ar mokėti didesnias palūkanas. Dažnu atveju šis finansavimo variantas yra tinkamas tik senesnėms, sėkmingai ir stabiliaidirbančioms įmonėms.

Tačiau šiandien ir jaunas verslas (iki 1 metų), startuoliai gali pasiskolinti lėšų savo veiklos pradžiai ir plėtrai. Bankai ir kreditų unijos teikia specialias pskolas iki 25 000 Eur verslo pradžiai. Į šias paskolas gali pretenduoti ir asmenys vykdantys individualią veiklą ir startuoliai, mažos įmonės.

Alternatyva bankiniam verslo finansavimui yra verslo paskolų bendrovės, kurios lanksčiau vertina riziką, todėl skolina greitai, tačiau brangiau, nei bankai ar unijos. Didesnė dalis verslo paskolų bendrovių, kaip ir bankai, orientuojasi į didesnes verslo paskolų sumas, bei brandesnes įmones su kelių metų veiklos istorija, todėl jaunam verslui šie finansavimo šaltiniai prieinami dar gana retais atvejais. 

Išskirtinas verslo paskolos teikėjų segmentas, – tai mikro paskolų verslui bendrovės, kurios teikia finansavimą iki 10 000 Eur tiek jaunoms, tiek brandžioms įmonėms. Šiame finansavimo sektoriuje , daug dėmesio skiriama pačio verslininko patikimumo vertinimui, todėl finansavimas prieinamas platesniam įmonių ratui ir pasiskolinti lėšų galima labai greitai, dienos bėgyje. Paprastai teikiamas nedidelis finansavimas, nuo tūkstančio iki keleto tūkstančių eurų, metų ar dviejų laikotarpiui. Šis finansavimo šaltinis ypač tinkamas tuomet, kai reikalingas apyvartinių lėšų papildymas, kai nėra arba taupumo sumetimais neverta įtraukinėti į paskolą nekilnojamo turto užstato, kai reikia finansavimo greitai atsiperkančioms investicijoms, skubiam įrangos remontui, prekių ar žaliavų įsigijimui palankesnėmis kainomis, ar kaip laikina paskola siekiant didesnio finansavimo.

Kitos finansavimo galimybės:

Turite idėja, tačiau nežinote kaip ją įgyvedinti?

Zeta-Lab bendradarbiauja su startuoliais, padeda įgyvendinti projektus, išvystyti idėjas, kurti prototipus. Užsiėmame įvairių tipų R&D projektais, esame visada pasirengę jūsų idėja paversti realybe ar pakonsultuoti produkto vystymo klausymais.

  • Įvertinsime produkto sukūrimo galimybes
  • Apskaičiuosime sukūrimo ir gamybos kaštus
  • Sukursime, pagaminsime ir suprogramuosime elektroninę produkto dalį
  • Suprojektuosime ir pagaminsime mechaninę produkto dalį
  • Sertifikuosime jūsų produktą mūsų partnerių laboratorijose
  • Atliksime pilną produkto testavimą
  • Paruošime techninę dokumentaciją
  • Suteiksime jūsų gaminiui CE sertifikatą

Ieškote partnerių idėjos įgyvendinimui? Susisiekite su mumis:

    Pirkinių krepšelis